A tavalyi nagy sikernek és az MVM Paksi Atomerőmű Zrt.-nek köszönhetően idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Kárpát-medencei Egyetemek Kupájának keretén belül a KEK Run futóverseny.

Az eseményen közel 400 futó állt rajthoz 1,1, 5,5 és 10 km-en, köztük az FTC színeiben Kazi Tamás 34-szeres magyar bajnok középtávfutó, olimpikon, a BEAC olimpikonja, maraton futója, Csere Gáspár, valamint a világbajnoki bronzérmes és Európa-bajnoki ezüstérmes magyar gátfutó, Baji Balázs, aki a 14. KEK nagykövete is egyben.

A tavasz egyik első futóversenyén ideális futóidő volt, az 1,1 km-es táv legfiatalabb résztvevője mindössze fél éves volt!  A Ludovika Cheerleading sportolóinak buzdítása, és az élő DJ fergeteges hangulatot varázsolt a közel 400 futó részvételével zajló versenyre. A zárt körpályán szép sorok, bolyok alakultak ki.

A versenyt többek között teljesítette Becsei András, az OTP Bank Retail divíziójának vezérigazgató-helyettese, Szalay Krisztián, az ELTE sportért felelős rektori biztosa, Juhász Péter, a MEFS főtitkára, illetve Eszterhai Marcellt, a HÖOK elnöke. A futók az 1,1 km-es távon Dr. Deli Gergely, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektorának jelzésére indultak meg.

Férfiaknál az 5,5 km-es távon Bácskai Bence 17:10-es idővel új pályarekordot állított fel, míg 10 km-en Sós Barnabás győzedelmeskedett. A nőknél a rövidebb távon Kapás Janka, míg a hosszabb távon Nagy Julianna bizonyult a legjobbnak! A KEK Run új, 1,1 km-es távjának győztesei Heffner Hédi és Páhor Attila lettek.