A tavalyi nagy sikernek és az MVM Paksi Atomerőmű Zrt.-nek köszönhetően idén második alkalommal került megrendezésre a Kárpát-medencei Egyetemek Kupájának keretén belül a KEK Run futóverseny.

Az eseményen közel 300 futó állt rajthoz 5,5 és 10 km-en, köztük az FTC színeiben Kazi Tamás 34-szeres magyar bajnok középtávfutó, olimpikon, a tavalyi győztes Kovács Attila (SZoESE), illetve Koch Ágoston, a BEAC 2-szeres bajnok hosszútávfutója is.

A tavasz egyik első futóversenyen ideális futóidő volt, olykor még a nap is kisütött. A Ludovika Cheerleading sportolóinak buzdítása, és az élő DJ fergeteges hangulatot varázsolt a közel 300 futó részvételével zajló versenyre. A zárt körpályán szép sorok, bolyok alakultak ki.

A versenyt többek között teljesítette Becsei András, az OTP Bank Budapesti Régiójának ügyvezető igazgatója, Szalay Krisztián, az ELTE sportért felelős rektori biztosa, Juhász Péter, a MEFS főtitkára, illetve Murai László, a HÖOK elnöke. A futók Dr. Deli Gergely, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektorának jelzésére indultak meg.

Végül Kovács Attila, idén mindkét távon megvédte tavalyi bajnoki címét, míg a nőknél 10km-en Dr. Kovács Éva, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója, illetve 5km-en Tóth Dorka Sára futott be első helyen.

A résztvevők nevezésükkel a KEK jótékonysági programjához is csatlakoztak, amelyben a szervezők kárpátaljai magyar gyerekeknek gyűjtenek felajánlásokat. A jótékonysági program idei célpontja, a Tiszaújlaki 2. számú Széchenyi István Középiskola.