A 67. M4 Sport-Az Év Sportolója Gálán a Magyar Sportújságírók Szövetsége a Kárpát-medencei Egyetemek Kupáját választotta a 2024-es év közösségi sporteseményévé.
A díj minden KEK polgárnak szól, ahogyan Simon Gábor, a KEK alapítója ezt beszédében kiemelte:
“A Kárpát-medencei Egyetemek Kupája nevében szeretnénk megköszönni az MSÚSZ elnökségének az Év közösségi sporteseménye díjat. A Budapesti Egyetemi Atlétikai Clubnak, mint a KEK főszervezőjének óriási megtiszteltetés egy névsorba kerülni, egy színpadra állni olimpiai bajnokokkal, a legeredményesebb hazai klubokkal, válogatott csapatokkal. De a díj leginkább a több száz kilométerről érkező, közel 2000 sportolónak, edzőiknek és testnevelőiknek szól. Nélkülük nem lenne KEK.
Mit jelent nekünk az Év közösségi sporteseménye díj?
A díj elismerés az egyetemi sportnak. Szeretném kiemelni a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet, az ELTE-t, mint társszervezőket, a KEK 15 éves történetének aktív szereplőjeként a Magyar Egyetemi Főiskolai Szövetséget és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciáját.
Gulyás Michelle, aki az NKE korábbi hallgatójaként és Pap Bianka, aki az ELTE hallgatójaként a mai este főszereplői között vannak, jelenlétükkel a 2 egyetemet is képviselik. Köszönjük, hogy ők is mellettünk állnak.
A KEK története 2010-ben indult egy focitorna ötletével, 150 résztvevővel, amit mi Gergővel ELTE hallgatóként kezdtünk el szervezni, az Erdélyi Labdarúgó Diákkupa ötlete nyomán. Köszönjük erdélyi barátainknak, hogy azóta is leglelkesebb résztvevői a KEK-nek. 2024-re már a határon túli és az anyaországi magyar egyetemistákat összekapcsoló rendezvény 15 sportágban, 5 országból, 50 egyetemről 110 csapatot és több mint 600 egyéni résztvevőt, összesen 1900 sportolót vonzott, Felvidékről, Kárpátaljáról, Erdélyből és Vajdaságból, Budapestről és vidékről, ezzel Magyarország egyik legjelentősebb multisport eseményévé vált.
Nincsenek sportesemények támogatók nélkül: az MSÚSZ díja támogatóinknak is szól, akik egy jó ügy mellé álltak évekkel ezelőtt. A Ferencvárosi Torna Club, mint szakmai partner 5 éve áll a KEK mellett, valamint a legnagyobb hazai sportági szövetségek támogatása sem hiányozhat, akik közül szeretném kiemelni az MLSZ Budapesti Igazgatóságát, a Vízilabda és a Budapesti Röplabda Szövetséget.
15 év alatt számos egykori kiválóság állt a KEK és jótékonysági programjai mellé, mint Szendrei József, Dunai Antal, Nyilasi Tibor, Kű Lajos, Kovács Antal, olimpiai bajnokok, Baji Balázs, Siklósi Gergely, de mellettünk volt az Országgyűlés Hivatala, a Nemzeti Összetartozás Bizottsága, akik a KEK jótékonysági programjait segítették.
Végezetül szeretném megemlíteni a Budapesti Egyetemi Atlétikai Club-ot, annak minden munkatársát, szakosztályát, aki évek óta a szervezői csapat magját adja. Ez a díj nekik is szól. Németh Angéla, Mexikóban szerezte a BEAC utolsó olimpiai aranyát, akkor 1968,1969-ben az Év női sportolója lett, ezzel a BEAC utolsó díjazottja az MSZÚSZ gáláján. Azóta 56 év telt el. Azon dolgozunk mindannyian, hogy az 1898-ban Eötvös Loránd alapító –elnök által megkezdett sikeres sportszervezői munka méltó örökösei legyünk.
Hiszem és ez a közös célunk, hogy az élsportban sikeres sportegyesületeknek is kiemelt szerepet kell vállalniuk a Sportoló nemzet programjában. A BEAC büszke, nem csak 6 olimpiai bajnokára, valamint számos Világ- és Európa bajnokára, hanem a közel 7000 amatőr sportolóra, legyenek Budapesten élő polgárok, vagy egyetemi hallgatók, dolgozók, aki ma a klub által szervezett edzéseken, versenyeken vesznek részt.
Köszönöm, hogy meghallgattak, és szeretettel hívok mindenkit, a KEK mottójával: Sport határok nélkül, 2025-ben is, immáron 16. alkalommal március 7-8. várunk mindenkit szeretettel az ELTE-n és a Ludovikán.”
Fotók: Magyar Sportújságírók Szövetsége