Ahogy az eddigi években megszokottá vált, idén is teljes mellszélességgel áll a rendezvény mellett az ELTE Hallgatói Önkormányzata. Ennek kapcsán tettünk fel pár kérdést Sujtó Attilának, az EHÖK elnökének.

– Miben kérték a KEK szervezői az EHÖK segítségét?

Az elvi támogatásunkat teljes mértékig élvezi az esemény. Ezentúl természetesen a gyakorlatban is igyekszünk segíteni a KEK szervezőit, ezt leginkább humánerőforrás biztosításával, illetve a kommunikációban való részvétel által tudjuk megtenni. Arról nem is beszélve, hogy az ELTE HÖK sportügyi referense, Móczik Alexandra nemcsak az esemény, de a sportág elkötelezettje is, így a szervezésben is komolyan közreműködik.

Sujtó Attila (forrás: elte.hu)

– Miért fontos az EHÖK-nek és az ELTE-nek egy, a határokon átívelő sportrendezvény?

A Hallgatói Önkormányzat számára az esemény fontosságát éppen az a specialitása adja, hogy lehetőséget teremt a határainkon túli hallgatók, akár hallgatói önkormányzatok közötti kapcsolat felvételére, ápolására, mélyítésére. Ugyan küzdünk mi is problémákkal, de tudjuk azt, nem csak a hírekből, hogy külhoni hallgatótársainknak bizony olyan nehézségekkel kell megküzdenie, ami a határainkon belül szinte elképzelhetetlen. Ezért is fontos, hogy egy ilyen eseményen a sport közös nyelvén keresztül beszéljünk egymással, ismerjük meg egymást, tanuljunk egymástól. Ahogyan a pályán fontos a csapatmunka, úgy a felsőoktatásban is: akkor tudunk egymásnak segíteni, ha beszélünk egymással. Erre pedig kiváló alkalom a KEK, aminek szerevezéséhez immáron sokadik éve igyekszünk mi is a munkánkkal, aktív jelenlétünkkel hozzájárulni.

– Tőled sem áll távol a labdarúgás világa, miben tudja segíteni a sport egy egyetemi hallgató életét?

Jómagam a kapu ellentmondást nem tűrő őrzőjeként időnként feltűnök baráti tornákon, és természetesen a labdarúgás aktualitásait is igyekszem nyomon követni. A sport fontossága mellett nagyon sok érvet fel tudnék sorakoztatni, de ha egyet kellene kiemelnem, akkor az a közösségi élmény lenne. Az egyetemen az ember sokféle kisebb vagy nagyobb csoport tagja lehet a kurzusai vagy érdeklődése révén, de a közösség részévé csak akkor válik, ha betartja az írott vagy íratlan szabályokat, és megtanul küzdeni a közös célokért. A sportban szerzett közösségi élmények révén ezeket szinte tudattalanul elsajátíthatjuk mind amellett, hogy még testi és lelki egészségünknek is nagy szolgálatot teszünk.